Статистика біржового котирування

Статистика біржового котирування

Українська енергетична біржа (ueex.com.ua) була створена з метою забезпечення надійної ринкової діяльності та організації тендерної торгівлі енергетичними ресурсами. На сьогоднішній день послугами біржі користується понад 900 компаній. Популярність їй принесли надійність та простота в користуванні, взаємодія із клієнтською базою, проста система навчання тонкощів користування біржою та участі у торгах, прозоро система розрахунку цін на ресурси та своєчасне надання інформації клієнтам.

Нафтогаз з недавнього часу також приєднався до торгів на платформі, після довгого часу спостереження за досвідом, який отримували інші українські компанії, такі як Укргідроенерго, Укртранснафта, Ценртренерго, Укргазовидобування, Укренерго, Центренерго та інші. 

Зазвичай найточнішу інформацію щодо біржового котирування можна отримати на самих біржах, де проходить найбільша кількість торгів, бо таким чином біржа має змогу аналізувати та виводити статистики щодо середньої вартості ресурсів.

Біржове котирування – це й є статистика про середню вартість енергетичних ресурсів, яка отримується шляхом аналізу ціни за одиницю товару (у випадку природного газу це 1000 м3) протягом певного періоду часу. 

Інформацію про таку статистку можна отримати на сайті Української енергетичної біржі (УЕБ), найшвидший спосіб – це скористатися посиланням на сторінку, де зібрана уся інформація стосовно котирування: www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/. НА сторінці вказується інформація щодо середніх цін на кожний з ресурсів, які реалізуються на біржі, надається інформація про те, як проходять розрахунки і вираховується середня ціна і за який період. 

Правила біржового котирування

Біржове котирування основний засіб інформування учасників торгів щодо змін у вартості природного газу, тому ця система працює цілодобово та кожен день оновлює інформацію щоб завжди залишатися актуальною. При створені тендерного замовлення, замовник завжди орієнтується на встановлені біржою ціни.

Котирування можуть проводитися декількома шляхами: через реєстрацію фактичної вартості природного газу; розрахунок типової вартості ресурсу, та укладення додаткових угод.

Додаткові угоди – це угоди, які являються додатками до основних угод і вносять пені зміни до неї. Причини для внесення таких змін описані законодавством та потребують наявності певних факторів. Зазвичай такі угоди складаються для того щоб угода залишалася вигідною для обидвох сторін.

Показниками для створення додаткової угоди є наступні фактори:

  • Вартість податків та зборів.
  • Зміни у курсах гривні відносно іноземних валют.
  • Зміни у строках дії угоди.
  • Зменшення чи збільшення обсягів реалізованих ресурсів.
  • Зміни у якості ресурсу на реалізацію.

Біржові котирування роблять ринок більш прозорим, відкритим та зрозумілим для більшого кола споживачів та учасників, а біржі як Українська енергетична біржа завдяки своїй великій базі клієнтів та учасників здатна надавати якісні послуги, достовірну та адекватну інформацію відносно очікуваних змін у вартості енергетичних ресурсів.

Весь процес торгів проходить віддалено на основі електронної платформи, так що брати участь у торгах можна за офісу без необхідності фізичної присутності. А брати участь у торгах можуть як фізичні особи, приватні компанії, так і державні і міжнародні організації.

Участь у таких торгах гарантовано зменшує фінансові та виробничі ризики, створює платформу для конкурентного ринку та використовує світовий досвід і технологія для того, щоб забезпечити найкращий захист від будь-яких можливих корупційних впливів.